fbpx

Rada Programowa

Anita Przybył

(Soft Skills & Business Relations)
Trener umiejętności społecznych, absolwentka psychologii oraz zarządzania potencjałem pracowników. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych m.in. komunikacji, zarządzania zespołem, budowania zespołu, motywowania, asertywności, inteligencji emocjonalnej. Wyznaje pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji. W swojej pracy wierzy, że każdy bez względu na zawód i środowisko, w którym funkcjonuje, ma szansę rozwinąć wysokie kompetencje społeczne.

Dawid Ziółkowski

(DevOps)
Prawie 10 lat doświadczenia w branży IT jako Network/System Engineer na samym początku, DevOps pomiędzy, ostatnio Native Engineer. Pracowałem w firmie IT Outsourcing, instytucie badawczym, dostawcy usług telekomunikacyjnych, firmie hostingowej i firmie konsultingowej, więc zebrałem dużo wiedzy z różnych perspektyw. Wnoszę wkład do opensource i staram się dzielić swoją wiedzą pisząc artykuły, organizując spotkania i wygłaszając prelekcje.

Jakub Gutkowski

(.NET)
Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy.
Microsoft MVP.
Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Jakub Pilimon

(Architektury Aplikacji)
Jakub pracuje jako Spring Developer Advocate w firmie Pivotal, jest też blogerem, zapalonym programistą i trenerem. Uwielbia stawiać czoła skomplikowanym przedsięwzięciom dzięki Domain Driven Design, Test Driven Development i Spring. Jako maniak modularyzacji, jego głównym obszarem zainteresowań jest także architektura. Kiedy nie programuje, jeździ motocyklem, na nartach lub zapuszcza brodę. Oto jego nagrodzony blog DZone MVB: pillopl.github.io

Joanna Lamch

(Mobile)
Koderka pełną piersią, fangir Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat zawsze w okolicach C# oraz technologi Microsoft. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring, samorozwoju i kultury DevOps. Community lover, wspierająca Gruba.IT, Śląską Grupę Microsoft oraz Women in Technology Katowice. Blogger and speaker wannabe

Dr Krzysztof Wojewodzic

(Mobile)
Ekspert z zakresu rynku mobile. Trzy aplikacje które współtworzył pobrało ponad 1 milion osób. Pracował jako konsultant z zakresu mobile dla takich firm jak Boston Consulting Group (BCG) Visting professor na Akademii Leona Koźmińskiego. Autor bestsellerowych kursów online, w którym każdym wzięło udział ponad 1000 uczestników. Redaktor serwisu GoMobi (http://gomobi.pl/author/krzysztof-wojewodzic/) – prezes Escola S.A

Maciej Korsan

(JavaScript)
Frontend developer z głową pełną pomysłów i ponad 15-letnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań dla stron internetowych. Twórca szkolenia WTF: Co ten frontend. Lubi mieszać sztukę z kodem. Albo kod ze sztuką – jeszcze nie zdecydował. Miłośnik CSS i fotografii. Właściciel Sokoła Millennium (na razie tylko z Lego).

Michał Bartyzel

(Soft Skills & Business Relations)
Od dziesięciu lat zajmuje się tematem efektywności zespołów programistycznych. Pracuje zarówno nad usprawnieniem architektury aplikacji oraz jej refaktoryzacją jak i nad ulepszeniem współpracy między tak zwanym biznesem a zespołami programistycznymi. Wypracował ponad pięćset dni szkoleniowych i doradczych z najlepszymi zespołami programistycznymi w Polsce. Doszedł do przekonania, że kluczem do Software Craftsamanship są umiejętności lingwistyczne. Jest to prawdziwe zarówno w obszarze współpracy z biznesem jak i pracy programisty, co pokazuje w rozwijanych przeze mnie szkoleniach z zakresu refaktoryzacji, pracy z kodem i architekturą. Wiele opracowanych technik zawarł w książce Oprogramowanie szyte na miarę. Jak rozmawiać z klientem, który nie wie, czego chce. Te, nad którymi pracuje dzieli się na licznych konferencjach, blogu i magazynie Programista.

Piotr Stapp

(.NET)
Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Sławomir Sobótka

(Architektury Aplikacji | Bottega Innovation Labs)
Jest trenerem i konsultantem w firmie Bottega IT Minds. W codziennej pracy integruje Domain Driven Design, Event Storming, style architektoniczne, zwinne procesy wytwórcze i zdrowy rozsądek. Stosuje nadrzędną zasadę: rozpoznać klasę problemu z jaką mamy do czynienia i dobrać do niej odpowiednią klasę narzędzia. Hobbystycznie interesuje się psychologią pozytywną i kognitywistyką. Lubi myśleć o sobie jako entuzjaście Software Craftsmanship.

Tomasz Tarczyński

(DevOps)
Systems Architect i Ops Technical Lead w Gigaset, gdzie zespół tworzy natywną platformę chmurową dla inteligentnego systemu domowego. Koncentruje się na skróceniu czasu dostawy dzięki przyjęciu kultury DevOps, automatyzacji i pomiarów. Szczególnie zainteresowany rodzimym podejściem do aplikacji inżynierskich i infrastruktury w chmurze. Organizator grupy DevOps Wrocław Meetup i konferencji Cloud Native Warsaw.