kogo szukamy – Łódź

kogo szukamy

Cloud

Jak na każdej edycji interesują nas głównie praktyczne aspekty wykorzystania chmury. Chcemy słuchać o tym co dzieje się na projektach, jakie problemy napotkaliście, jak je rozwiązaliście lub jakie niestandardowe triki zastosowaliście? Infra, IoT, AI, Cloud Native, Serverless, Scalability, Availability i jeszcze kilka innych buzzword-ów - szukamy ich uzasadnienia projektowego, czemu to podejście a nie inne sprawiło, że projekt się udał lub…. Wręcz przeciwnie 😉

Java

Na ścieżkę Java szukamy prezentacji wszystkiego co ma związek z JVM – Java ,Kotlin ,Scala , tuning, przypadki projektowe z użyciem tych technologii. Najważniejsze by słuchacze dowiedzieli informacji, których tak łatwo nie znajdą w pierwszym z brzegu tutorialu. Mogą być nowości z JDK 19 ale pewnie masa ludzi siedzi jeszcze na 8-11 także ogólne tematy ze „starych” wersji też będą dobre.

JavaScript

Każdy może przeczytać dokumentację, obejrzeć TikToka lub YouTube, dlatego też nie chcę tematów będących kalką tych źródeł. Proszę nie przysyłajcie zgłoszeń o nowej super technologii - codziennie powstają nowe super rozwiązania i zanim nadejdzie dzień konferencji to będą nowe, lepsze i bardziej super. Nie zgłaszajcie też proszę tematów w stylu "jak zrobić" - o ile nie będzie to temat na miarę łączonej odznaki MVP + GDE, to nie przejdzie, przykro mi, na YouTube już dawno to pokazali.
Za to jeśli chcesz przyjść i opowiedzieć o problemach z jakimi przyszło ci się mierzyć a także o tym jak te problemy zostały rozwiązane - to zapraszam. Chcesz opowiedzieć o błędach jakie były popełnione i jakie lekcje zostały wyciągnięte, jak zabezpieczono się na przyszłość - zapraszam. Jeśli chcesz opowiedzieć o tym jak używaliście biblioteki X, jakie napotkaliście przeszkody, jak sobie z nimi poradziliście - zapraszam!

Mówiąc wprost - w prezentacjach szukam pierwiastka własnych przeżyć, doświadczeń, spostrzeżeń, problemów i rozwiązań, historii porażek i sukcesów. Niech wystąpienie na konferencji będzie okazją do pokazania się z jak najlepszej strony!

A jeśli chcesz wystąpić ale nie masz pomysłu na temat - odezwij się do mnie na social media, porozmawiamy, spróbuję pomóc znaleźć coś czym możesz się pochwalić!