kogo szukamy – Poznań

kogo szukamy

Cloud

Jak na każdej edycji interesują nas głównie praktyczne aspekty wykorzystania chmury. Chcemy słuchać o tym co dzieje się na projektach, jakie problemy napotkaliście, jak je rozwiązaliście lub jakie niestandardowe triki zastosowaliście? Infra, IoT, AI, Cloud Native, Serverless, Scalability, Availability i jeszcze kilka innych buzzword-ów - szukamy ich uzasadnienia projektowego, czemu to podejście a nie inne sprawiło, że projekt się udał lub…. Wręcz przeciwnie 😉

Java

Przykładowe tematy:

  • Narzędzia (biblioteki, frameworki)
  • Z naciskiem na zastosowania praktyczne!
  • Preferowane konkretne zagadnienia zamiast ogólnych wprowadzeń ("Jak zrobić X używając Y" zamiast "Wprowadzenie do Y"). Pamiętaj - czas sesji to tylko 45 minut!
  • Case study, ciekawe i nietypowe problemy oraz ich rozwiązania.
  • Zagadnienia bardziej teoretyczne - deep dive, interesujące szczegóły, mechanizmy działania.
  • Nowości ze świata Java/JVM (np. Loom, Valhalla, Pattern Matching, itp.).

JavaScript

Zachęcam do wystąpienia na ścieżce JavaScript osoby chcące podzielić się swoim doświadczeniem. Szczególnie doświadczeniem powiązanym z nowymi rozwiązaniami na rynku, ciekawymi trickami usprawniającymi pracę, lub po prostu unikalnym know-how z zakresu tworzenia aplikacji webowych. Każdy temat opowiadający ciekawą i autentyczną historię jest mile widziany!

Architektury Aplikacji

Podobno z Architekturami Aplikacji jest tak jak z Gustami - o nich się nie dyskutuje bo każdy ma swoją 🙂 Spróbujmy to obalić! Jeśli masz swoje doświadczenia z projektowaniem, wdrażaniem, rozwijaniem, utrzymaniem architektury aplikacji to być może jesteś mile widziany. Jeśli dodatkowo Twoja przygoda z wykorzystaniem danej Architektury była jak jazda po łódzkich ścieżkach rowerowych - być może jesteś bardzo miło widziany 🙂 Nie chcę tematów będących referowaniem dokumentacji bądź też czyichś wystąpień. Chcę tematy gdzie dzielisz się swoimi przeżyciami, swoim doświadczeniem, tym jak przebiegał proces wyboru architektury, jej adaptacji i ewolucji. Opowiedz o tym jakie napotkaliście problemy i jak je rozwiązaliście. Nie opowiadaj o tym jak Netflix zrobił hiperskalowalną architekturę mikroserwisową, opowiedz o tym jak po wielu próbach zrobiliście monolit, który działa i przynosi duże pieniądze!

Użyliście mikroserwisów? Zrobiliście monolit? A może wykorzystaliście mikrofrontendy? Rozwiązanie czasu rzeczywistego? Sterowanie Wielkim Zderzaczem? Zrobiliście aplikację wielowarstwową jak Ogr? A może próbowaliście zrobić ale nic nie wyszło? Przyjdź i podziel się Waszym doświadczeniem. Opowiedz jakich błędów unikać i jakich nie da się uniknąć. Powiedz co byście zrobili lepiej.
Mówiąc wprost - opowiedz o swoim projekcie tak, że każdy słuchacz będzie chciał rzucić pracę w Big Tech by przyjść razem z Wami zmieniać świat!

Mówiąc wprost - w prezentacjach szukam pierwiastka własnych przeżyć, doświadczeń, spostrzeżeń, problemów i rozwiązań, historii porażek i sukcesów. Niech wystąpienie na konferencji będzie okazją do pokazania się z jak najlepszej strony!

A jeśli chcesz wystąpić ale nie masz pomysłu na temat - odezwij się do mnie na social media, porozmawiamy, spróbuję pomóc znaleźć coś czym możesz się pochwalić!