kogo szukamy – Wrocław

kogo szukamy

Architektury Aplikacji

Ścieżka Architektura Aplikacji skupia się na przedstawieniu głównych i ponadczasowych założeń tworzenia systemów i aplikacji. Szukamy treści, które będą mogły znaleźć zastosować niezależnie od wykorzystywanej technologii czy chmury publicznej. Każda prezentacja powinna poszerzać wiedzę architektoniczną, pokazując różne aspekty tworzenia systemów.

Najważniejsze jest nie skupianie się na aspektach konkretnych technologii, ale pokazanie szerszego kontekstu w jakim powinny być używane. Przykłady oczywiście mogą używać konkretnej technologii, ale ważne, żeby były zrozumiałe i przenaszalne do analogicznych. Dobrze pokazać wady, zalety, case study na bazie własnych doświadczeń, bez ewangelizacji. Czyli nacisk jest na odpowiedzenie "dlaczego?" bardziej niż na "jak" 😉

Java

Czego szukam? Bardziej „mięsnych” technicznych tematów niż biznesowych. Raczej czegoś o JVM i Javie i ich bebechach niż kolejnego tematu z serii „udało nam się użyć Springa”. Fajnie by było jakby, pojawili się chętni do opowiedzenia o migracjach Java8 » Java 11 » Java 17 i jakie są plusy i minusy. Może coś z nowych projektów woków JVM (Loom, Valhalla). Chętnie przygarnę też tematy związane z JavąFX.

.NET

Na czym zjadłeś zęby, prawdziwe lekcje z życia. Co działało i dlaczego, a co nie działało? Szukamy „war stories” a nie „wykładów na temat technologii”. Nie zawsze muszą być to historie z happy-end. Nie interesują nas buzz wordy.

JavaScript

Zastosowanie JavaScript’u w obecnych czasach jest bardzo szerokie, a technologie oparte na tym języku możemy spotkać praktycznie na każdym kroku cyklu życia oprogramowania. W tym roku chcielibyśmy, aby agenda ścieżki JavaScript była także jak najbardziej zróżnicowana. Szukamy prelegentów, którzy przede wszystkim mogą podzielić się doświadczeniem w takich obszarach jak:

  • Projektowanie architektury frontendowej/backendowej wykorzystującej technologie JavaScriptowe
  • Wykorzystanie technologii JavaScriptowych przy budowaniu innowacyjnych rozwiązań (IoT, SmartContracts, AI itp.)
  • Optymalizacja i skalowanie wydajności aplikacji frontendowych i backendowych.
  • Budowanie lub wykorzystywanie narzędzi efektywnie wspomagających cykl życia oprogramowania.
  • Specyficzne analizy przypadków wraz z ciekawymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.
  • Zastosowanie technologii JavaScriptowych w chmurze
  • Projektowanie i implementacja skutecznych strategii testowania.

Zależy nam na tematach w których prelegenci będą mogli przedstawić przede wszystkim swoje ciekawe doświadczenie i podzielić się wiedzą z takiej perspektywy jakiej nie znajdziemy w dokumentacjach!

Pozdrawiam, Marcin Milewicz.