fbpx

KOGO SZUKAMY

.NET

JakubGutkowski,PiotrStapp

Szukamy war-stories, czyli czegoś co osoba mówiąca przeżyła, brała czynny udział i wyszła na lub pod tarczą. Czyli życiowych problemów i rozwiązań. To taki nasz konik. W drugiej kolejności patrzymy na ciekawe przekrojowe tematy, które poruszają wzorce, style architektoniczne i inne ciekawe aspekty programowania w .net które mają głębszy sens a do tego nie przemijają z wiatrem. Następnie ciekaw narzędzia, które mogą nam pomóc i wesprzeć w codziennej pracy – na przykład testy konwencji za pomocą specjalnego narzędzia do dotnet które to umożliwia robić. Na końcu zaś biblioteki i frameworki.

Architektury Aplikacji

Jakub Pilimon, Sławek Sobótka

Szukamy tematów, w których od razu wiadomo czego konkretnie uczestnik się dowie i co musi już wiedzieć.
Jeżeli masz temat ogólny i przekrojowy, to napisz jakie decyzje będziemy mogli lepiej podejmować dzięki tej prezentacji.
Jeżeli masz temat narzędziowy, to napisz jaki problem albo jaki cel
konkretnie możemy zaadresować po tej prezentacji.

Soft Skills & Business Relations

Anita Przybył, Michał Bartyzel

Kompetencje miękkie i budowanie relacji w biznesie inaczej.
Ostatni rok pokazał, że żyjemy w bardzo niepewnych czasach. Potrzebujemy zatem nowych umiejętności, innowacyjnych rozwiązań i świeżego podejścia w tym jak wykonujemy swoją pracę. W tym roku stawiamy na kompetencje miękkie i budowanie relacji w biznesie po rebeliancku. Szukamy nowych, odważnych i eksperymentalnych metod współpracy między ludźmi oraz z klientami. Nawet jeśli użyłeś jakiejś metody tylko raz, ale prezentuje zupełnie nowy sposób myślenia, to jesteśmy nią zainteresowani.
Zaskocz nas i innych uczestników konferencji 4Developers 2021 i dołącz do rebelii!

Testerska

Piotr Wicherski, Przemysław Libudzic

Zapraszamy każdą osobę, która chce się podzielić swoim doświadczeniem/projektem/porażkami/sukcesami/przemyśleniami w temacie testowania oprogramowania. Od początkującego do zaawansowanego. W pełni wspomożemy w przygotowaniach do poprowadzenia prelekcji.

Cloud

Damian Mazurek, Paweł Fiderek

Tematy na których będziemy się skupiać podczas tegorocznej edycji:
  • – Chmura publiczna
  • – Chmura hybrydowa
  • – Multicloud
  • – IaaS
  • – IoT / Edge computing
  • – Przetwarzanie danych
  • – Security
  • – Serverless

PHP

Tomasz Kowalczyk

Moja propozycja na motyw przyszłorocznej ścieżki PHP to „lepsze jutro w Twoim projekcie”. Rozumiem przez to praktyczne sposoby na wyjście z obecnych problemów w istniejących projektach od ludzi, którym to się udało. Wiele osób utknęło w projektach, gdzie nic się nie zmienia, bo nikt nie ma wystarczającej wiedzy ani doświadczenia (ani odwagi), żeby ruszyć coś, co działa od lat. Takie osoby przychodzą na konferencje, widzą te wszystkie nowe lśniące narzędzia, ale nie mają jak zasypać tego wąwozu pomiędzy własnymi projektami a „nowym wspaniałym światem”. Dzięki takiemu podejściu możemy dowolny temat pokazać od strony drogi, jaką przeszły projekty prelegentów. Zamiast opowiadać po raz kolejny o danym narzędziu, niech prelegent pokaże jaką drogę sam z nim przeszedł, im bardziej „mięsiście”, tym lepiej. Oczywiście zachowamy balans, tj. na pewno pojawią się propozycje o PHP8, testowaniu, frameworkach, etc., ale byłoby interesujące, gdyby prelegenci pokazali temat z ww. perspektywy.

Java

Grzegorz Piwowarek, Krzysztof Przygudzki

Szukamy tematów, które związane są z całym ekosystemem JVM. Mogą dotyczyć przykładowo, nowości w języku, ciekawostek, wydajności, frameworków czy dobrych praktyk. Z racji tego, że 4Developers łączy ze sobą wiele różnych technologii, dobrze by było, żeby tematy były potencjalnie interesujące dla szerokiej grupy odbiorców, ale nie oznacza to, że tematy niszowe są z góry przekreślone. Po prostu musimy zachować odpowiedni balans podczas układania agendy.

JavaScript / Frontend / UI

Maciek Korsan, Hubert Zub

Zapraszamy do zgłaszania wystąpień] związanych dowolnie z tematyką JavaScript – zarówno tych bliskich przeglądarce oraz front-endowi, jak i związanych z backendem oraz node.js! W tym i nadchodzącym roku nowymi gorącymi tematami zdają się być: WebAssembly, Micro-frontends, JS w chmurze, (Dev)Ops z Node.js. Również królujące dotychczas tematy jak TypeScript oraz GraphQL wciąż mocno grzeją i nie zanosi się by przestały ;). Zachęcamy do zgłaszania prelekcji dotyczących zarówno wymienionych, jak i dowolnych innych tematów. Jeśli nie jesteś pewien czy Twoja prezentacja powinna być skierowana bardziej na ścieżkę Frontend czy na JavaScript, śmiało zgłoś na którąkolwiek z nich – postaramy się dobrać odpowiednio do reszty i przekazać informację zwrotną.