rada programowa 2023

Wojtek Gawroński

CLOUD

Wojtek pracuje w AWS jako Senior Developer Advocate w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Związany z tematyką chmurową i przetwarzania danych od 2015 roku – na różnych poziomach: od administratora, przez programistę do architekta rozwiązań chmurowych. Niepoprawny fan programowania funkcyjnego oraz architektury Serverless. 9x certyfikowany specjalista AWS.

Paweł Fiderek

CLOUD

Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

Damian Mazurek

CLOUD

About me: I create alternative ways to proceed. Faced with any given scenario, I can quickly spot the relevant patterns and issues. I have a great desire to learn and want to continuously improve. I am intrigued with the unique qualities of each person. I have a gift for figuring out how different people can work together productively. I enjoy close relationships with others and find deep satisfaction in working hard with friends to achieve a goal. I work hard and possess a great deal of stamina. I take immense satisfaction in being busy and productive. I can make things happen by turning thoughts into action. I want to do things now, rather than simply talk about them. I take psychological ownership of what I say I will do. I am committed to stable values such as honesty and loyalty. I have faith in the links among all things. I believe there are few coincidences and that almost every event has meaning. I have contagious enthusiasm. I am upbeat and can get others excited about what they are going to do.

Oskar Dudycz

Architektury Aplikacji

Od ponad 14 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Aktualnie pracuję jako DevAdvocate w Event Store pomagając w rozbudowie unikalnego produktu bazodanowego, w którym zdarzenia są obywatelem pierwszej klasy. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz Event Store.

Radek Maziarka

Architektury Aplikacji

Solution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure. Pracuje przy pełnym zakresie tworzenia produktów cyfrowych - od analizy wymagań, przez architekturę i budowę systemu informatycznego, po jego utrzymanie na produkcji. Po pracy realizuje konsultacje i warsztaty dla firm oraz wspomaga technologicznie organizacje pozarządowe. Zwolennik pracy zwinnej i ciągłego samodoskonalenia. Można go złapać na blogu https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka

Jakub Gutkowski

.NET

Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy. Microsoft MVP. Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Piotr Stapp

.NET

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Sławek Sobótka

Bottega Innovation Labs

Od 12 lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. Równolegle współpracuję jako inwestor i CTO z kilkoma startupami: Cortivision – obrazowanie pracy mózgu i sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi Augmented Neural Systems – sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem Augmented Reality Training Systems – rzeczywistość dopełniona w treningach jednostek specjalnych oraz Devskiller – automatyzacja rekrutacji i zarządzanie kompetencjami w organizacjach IT.

Adam Haertle

Security

Ekspert bezpieczeństwa z dwudziestoletnim doświadczeniem, a także prelegent, trener i wykładowca. Laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2021 magazynów Forbes i Business Insider. Co roku prowadzi ponad 150 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w Polsce oraz zagranicą, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń związanych z korzystaniem z bankowości elektronicznej, prywatności oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. Z sukcesem przeszkolił zarówno zarządy największych polskich przedsiębiorstw jak i pracowników setek firm i instytucji. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Jest także twórcą i redaktorem naczelnym serwisu ZaufanaTrzeciaStrona.pl, jednego z najpopularniejszych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji. Przed założeniem własnej firmy pracował jako konsultant bezpieczeństwa w firmie Deloitte a następnie jako CISO w firmie UPC (część Liberty Global), gdzie przez 12 lat odpowiadał za wszystkie kwestie związane z ochroną informacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2004 regularnie występuje na wszystkich dużych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu w Polsce, gdzie zbiera najwyższe oceny w ankietach uczestników. Wykładowca studiów podyplomowych z obszaru zarządzania bezpieczeństwem na SGH i Akademii Leona Koźmińskiego. Organizator jednej z największych polskich konferencji poświęconych bezpieczeństwu - Oh My H@ck (omhconf.pl).

Anita Przybył

Soft Skills & Business Relations

Trener umiejętności społecznych, absolwentka psychologii, szkoły coachingu oraz zarządzania potencjałem pracowników. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych m.in. zarządzania zespołem, komunikacji, budowania zespołu, motywowania, asertywności. Pracuje głównie z liderami, a swoje zainteresowania tematem leadershipu rozwija prowadząc podcast Liderem być. Współorganizatorka warsztatów Soft Skille Dla Programistów, mających na celu rozwój kompetencji miękkich niezbędnych dla programistów. Wyznaje pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji.

Michał Bartyzel

Soft Skills & Business Relations

Pomagam firmom IT budować partnerskie relacje z biznesem. Analitykom pomagam być doradcą nie skrybą. Deweloperom pomagam rozwiązywać problemy biznesowe, zamiast wyłącznie kodować. Zespołom pomagam poszukiwać wartości biznesowej dla ich klientów. Jestem doświadczonym programistą, architektem, analitykiem, przedsiębiorcą, konsultantem i trenerem. Wiem, że budowanie partnerskiej relacji pomiędzy biznesem i IT jest kluczowe dla tworzenia biznesowo użytecznego i technicznie pięknego oprogramowania.

Maciek Korsan

Frontend / UI

Frontend developer z głową pełną pomysłów i ponad 16-letnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań dla stron internetowych. Twórca szkolenia WTF: Co ten frontend. Lubi mieszać sztukę z kodem. Albo kod ze sztuką – jeszcze nie zdecydował. Miłośnik CSS i fotografii. Nocą, gdy nikt nie patrzy, zamienia się w DJ-a.

Hubert Zub

JavaScript

Pół-człowiek, pół-programista przykuty łańcuchem do JavaScriptu oraz technologii okołoprzeglądarkowych. Niestrudzony edukator który uważa (a także udowadnia) że JavaScriptu można nauczyć nawet 10-latków. Autor kilku publikacji oraz wystąpień, animator społczeności, organizator front-endowych spotkań meet.js w Białymstoku oraz Wrocławiu. Zawodowo miesza w kodzie, chmurze oraz w kompetencjach zespołu developerskiego. Wierzy, że kodowaniem da się uratować świat. Prywatnie lotnik oraz miłośnik podróży socjalistycznych krajów dalekiego wschodu.

Marcin Szeliga

Machine Learning / AI

Freelancer Data Scientist, praktyk szkolący z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI. Prelegent na wielu europejskich konferencjach, takich jak Machine Learning Prague, Data Science Summit, SQLDay, 4 Developers, SQL Nexus, SQL Saturday, Sphere.it, Claudyna czy Microsoft Technology Summit. Wykładowca akademicki oraz autor książek i artykułów poświęconych platformie danych Microsoft, w tym bestsellerów „Data Science i uczenia maszynowe”, (WN PWN, informatyczna książka roku 2018) i „Praktyczne uczenie maszynowe” (WN PWN, informatyczna książka roku 2020).

Grzegorz Piwowarek

Java

Grzegorz jest principalem w Mi|iM, prowadzi szkolenia i bloguje na 4comprehension.com. Interesują go systemy rozproszone, bebechy, wydajność i architektura systemów. Krążą plotki, że istnieje tylko w czasie kompilacji.

Krzysztof Przygudzki

Java

Na codzień Krzysiek jest developerem w Hazelcast. Najbardziej lubi projekty o trudnej domenie i prostym kodzie. Jest zagorzałym zwolennikiem DDD i OOP. W czasie wolnym śpiewa.

Tomasz Kowalczyk

PHP

Software Architect, konsultant, i programista, pracuje w branży IT od ponad 13 lat. Wystąpił jako prelegent na ponad 20 konferencjach, jest także członkiem rady programowej 4Developers oraz PHPCon Poland. Autor kilku popularnych bibliotek open source w PHP. Pasjonat architektury, programowania funkcyjnego oraz projektowania API. Obecnie prowadzi konsultacje oraz realizuje kontrakty w ramach własnej firmy – Gentleman. Prywatnie architekt i budowniczy baz z domowych mebli dla dwóch wspaniałych córeczek.

Piotr Wicherski

Testing & QA

Expert Mobile QA Engineer dla UEFA. Mentor, prelegent i organizator wydarzeń związanych z zapewnianiem jakości.

Przemysław Libudzic

Testing & QA

Tester i pasjonat. Prowadzi zażarte dyskusje z gumowymi kaczkami. Uwielbia jeździć rowerem po warszawskich ulicach.

Dawid Ziółkowski

DevOps

Ponad 10 lat doświadczenia w branży IT jako Network/System Engineer na samym początku, DevOps pomiędzy, ostatnio Cloud Native Engineer. Pracowałem w firmie IT Outsourcing, instytucie badawczym, dostawcy usług telekomunikacyjnych, firmie hostingowej i firmie konsultingowej, więc zebrałem dużo wiedzy z różnych perspektyw. Wnoszę wkład do opensource i staram się dzielić swoją wiedzą pisząc artykuły, organizując spotkania i wygłaszając prelekcje.

Tomasz Tarczyński

DevOps

Cloud Native Engineer at Container Solutions, where the team works with clients on their cloud native transformation by bringing technology, strategy and culture together. Focused on shortening delivery times with adoption of DevOps culture, automation and measurements. Especially interested in the cloud native approach to engineering applications and infrastructure. Organizer of the DevOps Wrocław Meetup group, DevOpsDays Warsaw, and Cloud Native Warsaw conferences. In his spare time Tomasz enjoys mountain hiking, running and yoga.

Kamila Gawrońska

WARSZTATY / WORKSHOPS

Kamila Gawrońska wykształcenia inżynier biomedyczny, elektronik i manager projektów. Uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej 11-letniej działalności w świecie IT pełniła role testera oprogramowania, analityka biznesowego, UX designera i project managera. Doświadczenie zdobywała w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city.

Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą w ramach wydarzeń branżowych. Lubi kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuje albo ją lubią, albo nienawidzą. Jak przystało na dziewczynę z politechniki, lubi piwo w towarzystwie ścisłych umysłów.