kogo szukamy – 2024

kogo szukamy

TESTING - KAMILA GAWROŃSKA

Tematy, które zainteresują nas w CFP: - Jak pracować z jakością w interdyscyplinarnym zespole? - Ciekawe case study testów akceptacyjnych i eksploracyjnych - Jak testować złożoną infrastrukturę? - Testowanie aplikacji mobilnych w dużej skali. - Porażki poniesione w ramach automatyzacji testów. - Jak sprawnie testować wymagania niefunkcjonalne - scalability, security, usability i pozostałe “-ilities”? - Zarządzanie procesem testowym. - Software Quality uwzględniający hardware.

Architektury Aplikacji - Radek Maziarka, Oskar Dudycz

Ścieżka Architektura Aplikacji skupia się na przedstawieniu głównych i ponadczasowych założeń tworzenia systemów i aplikacji. Szukamy treści, które będą mogły znaleźć zastosować niezależnie od wykorzystywanej technologii czy chmury publicznej. Każda prezentacja powinna poszerzać wiedzę architektoniczną, pokazując różne aspekty tworzenia systemów.

Security- Bartłomiej Wierzbiński

Jak to jest z tym security w procesie tworzenia oprogramowania? Jest? Nie ma? Jest trochę? Jak sprawić, żeby produkty, które tworzymy były bezpieczne? Czy da się w ogóle tak zrobić? Co to w ogóle znaczy "bezpieczne" w kontekście tworzenia oprogramowania? Jak to jest z tymi szkoleniami, SSDLC, frameworkami, logowaniem danych czy bezpiecznym pisaniem kodu? Jak podejść do tematu bezpieczeństwa, z niekoniecznie bezdennym budżetem? Jakie rozwiązanie sprawdzają się w praktyce, a jakie może jednak niekoniecznie? Odpowiedzi na te pytania są tym, czym żyje security na 4developers. Chcesz być członkiem dyskusji, jak podnieść bezpieczeństwo wytwarzanego oprogramowania? Zgłoś się na CFP 4developers 2024!

Machine Learning / AI / Data - Marcin Szeliga, Damian Mazurek

Zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień na ścieżkę Sztucznej Inteligencji na konferencji 4Developers, która odbędzie się 16 kwietnia 2024 r. w Warszawie. Jeśli jesteś specjalistą lub ekspertem z branży IT, który posiada wiedzę i doświadczenie w dziedzinie SI, i chcesz się nim podzielić z innymi, to ta ścieżka jest dla ciebie! Szukamy prelegentów, którzy zaprezentują ciekawe problemy lub rozwiązania związane z SI, takie jak: algorytmy i techniki uczenia maszynowego, zastosowania SI w różnych dziedzinach, narzędzia i platformy do tworzenia i wdrażania systemów SI, generatywna SI, etyka i społeczne aspekty SI, i wiele innych. Chcemy, aby uczestnicy konferencji mogli skorzystać z twojego wystąpienia, nauczyć się czegoś nowego, zainspirować się lub podjąć dyskusję. Aby zgłosić swoje wystąpienie, wypełnij formularz zgłoszeniowy na stronie CFP 4Developers 2024 – cfp.4developers.org.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do 29 lutego 2024 r. Organizatorzy konferencji dokonają selekcji zgłoszeń i poinformują o wynikach do 15 marca 2024 r.

Java- Grzegorz Piwowarek, Krzysztof Przygudzki

Światem Javy zatrzęsło wydanie Project Loom i nie tylko, a w inkubatorze i preview czycha wiele innych przełomowych zmian. Czy ten świat zmienił się nie do poznania? Jak się w nim odnaleźć? Jesteśmy ciekawi Waszych przemyśleń, choć równie chętnie posłuchamy o podstawach programowania w językach JVM czy o tematach luźno z nimi powiązanymi, takimi jak craftsmanship. Jeśli nie masz pewności czy ścieżka Java będzie dobrym miejscem na Twoją prezentację, to nie zawahaj się odezwać do nas.

Python- Grzegorz Kocjan

Masz coś ciekawego do powiedzenia o Pythonie? Wypełnij CFP i podziel się swoją wiedzą z Pythonową społecznością. Oto kilka obszarów, w których możesz zabłysnąć: Praktyczne Zastosowanie Pythona: Podziel się tym, co odmieniło Twój projekt lub usprawniło Twoją pracę. Nowości, Biblioteki, Frameworki: Odkryłeś wyjątkową bibliotekę lub fascynują Cię najnowsze zmiany w Pythonie? Czekasz na wdrożenie nowego PEP? Najlepsze Praktyki w Pythonie: Opowiedz o tym jak powinna wyglądać praca w Pythonie. Pamiętaj, te propozycje są tylko początkiem. Jeśli masz inny temat dotyczący Pythona, który chcesz omówić, nie wahaj się!

.NET- Piotr Stapp, Jakub Gutkowski

Na czym zjadłeś zęby, prawdziwe lekcje z życia. Co działało i dlaczego, co nie działało. Szukamy „war stories” a nie „wykładów na temat technologii”. Nie zawsze muszą być to historie z happy-end. Nie interesują nas buzz wordy.

Soft Skills & Business Relations - Anita Przybył, Michał Bartyzel

Szukamy ciekawych, użytecznych, przetestowanych dobrych praktyk w ramach: - budowania skutecznych zespołów (z naciskiem na poczucie przynależności, identyfikacji z zespołem w dobie pracy zdalnej i hybrydowej), - produktywności zespołowej, - komunikacji i budowania relacji z biznesem, - leadershipu (czekamy na prezentacje kierowane zarówno do managerów IT jak i liderów technicznych), - interesują nas również prezentacje dotyczące ścieżek rozwoju (inżynier i co dalej). Ciekawi nas zarówno perspektywa członków zespołu jak i managementu. Pamiętaj, że uczestnik Twojego wystąpienia powinien wyjść z co najmniej jedną praktyczną rzeczą, którą będzie mógł zastosować w swojej pracy.

Cloud & DevOps - Paweł Fiderek, Wojciech Gawroński

This year we want to put an extra accent to problems solved by the cloud. Since the Cloud path scope was extended to DevOps we are looking for well experienced specialists that can give the insights of their real projects and problems they’ve faced. If you are such a specialist and want to share your experience from the fields like Cloud Native, DevOps, IoT, ServerLess or Could AI this is the path you should consider!

Frontend / UI / Javascript - Hubert Zub, Maciej Korsan

Zachęcamy wszystkich pasjonatów szeroko rozumianego frontendu i JS do zgłoszenia swoich prezentacji na konferencję 4Developers! Czekamy na wszystkie prezentacje związane z tematyką front-endu, webowego UI i JavaScriptu ze wszystkich warstw stacka. Szczególnie gorące zagadnieniami są: nowinki w Node.js, React Concurrent Mode oraz - by nie było nudno - nietypowe zastosowania technologii front-endowych. Podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem, inspirując innych programistów na ścieżce frontend/UI/JavaScript. Czekamy i pozdrawiamy, Maciek i Hubert!