rada programowa 2024

Sławek Sobótka

Bottega Innovation Labs

Od 12 lat jestem właścicielem firmy szkoleniowo doradczej Bottega IT Minds zrzeszającej 60 ekspertów technicznych. Równolegle współpracuję jako inwestor i CTO z kilkoma startupami: Cortivision – obrazowanie pracy mózgu i sceny VR dla dzieci z deficytami uwagi Augmented Neural Systems – sceny VR wspomagające system hormonalno-odpornościowy w walce z rakiem Augmented Reality Training Systems – rzeczywistość dopełniona w treningach jednostek specjalnych oraz Devskiller – automatyzacja rekrutacji i zarządzanie kompetencjami w organizacjach IT.

Radek Maziarka

Architektury Aplikacji

Solution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure. Pracuje przy pełnym zakresie tworzenia produktów cyfrowych - od analizy wymagań, przez architekturę i budowę systemu informatycznego, po jego utrzymanie na produkcji. Po pracy realizuje konsultacje i warsztaty dla firm oraz wspomaga technologicznie organizacje pozarządowe. Zwolennik pracy zwinnej i ciągłego samodoskonalenia. Można go złapać na blogu https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka

Oskar Dudycz

Architektury Aplikacji

Od ponad 14 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Aktualnie pracuję jako DevAdvocate w Event Store pomagając w rozbudowie unikalnego produktu bazodanowego, w którym zdarzenia są obywatelem pierwszej klasy. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz Event Store.

Grzegorz Piwowarek

Java

Grzegorz jest niezależnym konsultantem, prowadzi szkolenia i bloguje na 4comprehension.com. Interesują go systemy rozproszone, bebechy, wydajność i architektura systemów. Krążą plotki, że istnieje tylko w czasie kompilacji.

Krzysztof Przygudzki

Java

Na codzień Krzysiek jest developerem w hyperexponential. Najbardziej lubi projekty o trudnej domenie i prostym kodzie. Jest zagorzałym zwolennikiem DDD i OOP. W czasie wolnym śpiewa.

Paweł Fiderek

Cloud & DevOps

Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

Wojtek Gawroński

Cloud & DevOps

Wojtek pracuje w AWS jako Senior Developer Advocate w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Związany z tematyką chmurową i przetwarzania danych od 2015 roku – na różnych poziomach: od administratora, przez programistę do architekta rozwiązań chmurowych. Niepoprawny fan programowania funkcyjnego oraz architektury Serverless. 9x certyfikowany specjalista AWS.

Kamila Gawrońska

Testing & QA

Kamila Gawrońska wykształcenia inżynier biomedyczny, elektronik i manager projektów. Uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej 12-letniej działalności w świecie IT pełniła role testera oprogramowania, analityka biznesowego, UX designera i project managera, dziś pracuje jako Engineering Manager w Netflix. Doświadczenie zdobywała w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą w ramach wydarzeń branżowych. Lubi kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuje albo ją lubią, albo nienawidzą. Jak przystało na dziewczynę z politechniki, lubi piwo w towarzystwie ścisłych umysłów oraz odpowiadać na pytania związane z IT #ToZależy – jednocześnie dbając o pogłębienie tematu oraz wartościowe odpowiedzi.

Maciek Korsan

Frontend / UI / Javascript

Frontend developer z głową pełną pomysłów i ponad 17-letnim doświadczeniem w tworzeniu kreatywnych rozwiązań dla stron internetowych. Twórca szkolenia WTF: Co ten frontend. Lubi mieszać sztukę z kodem. Albo kod ze sztuką – jeszcze nie zdecydował. Miłośnik CSS i fotografii. Nocą, gdy nikt nie patrzy, zamienia się w DJ-a.

Hubert Zub

Frontend / UI / Javascript

Pół-człowiek, pół-programista przykuty łańcuchem do JavaScriptu oraz technologii okołoprzeglądarkowych. Niestrudzony edukator który uważa (a także udowadnia) że JavaScriptu można nauczyć nawet 10-latków. Autor kilku publikacji oraz wystąpień, animator społczeności, organizator front-endowych spotkań meet.js w Białymstoku oraz Wrocławiu. Zawodowo miesza w kodzie, chmurze oraz w kompetencjach zespołu developerskiego. Wierzy, że kodowaniem da się uratować świat. Prywatnie lotnik oraz miłośnik podróży socjalistycznych krajów dalekiego wschodu.

Marcin Szeliga

Machine Learning & Data & AI

Marcin Szeliga to freelancer zajmujący się danymi i nauczający technologii przetwarzania danych oraz uczenia maszynowego Microsoft. Posiada 30-letnie doświadczenie w dziedzinie, a od 2006 roku niezmiennie otrzymuje tytuł Microsoft Most Valuable Professional. Jest jednym z dwóch polskich MVP w dziedzinie sztucznej inteligencji. Marcin jest uznanym prelegentem na wielu europejskich konferencjach, nauczycielem akademickim oraz autorem książek i artykułów na temat platformy danych Microsoft. Ponadto, pełni funkcję członka Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji w Medycynie i Stowarzyszenia Data Community Poland angażując się w rozwój dziedziny nauki o danych oraz sztucznej inteligencji.

Damian Mazurek

Machine Learning & Data & AI

I create alternative ways to proceed. Faced with any given scenario, I can quickly spot the relevant patterns and issues. I have a great desire to learn and want to continuously improve. I am intrigued with the unique qualities of each person. I have a gift for figuring out how different people can work together productively. I enjoy close relationships with others and find deep satisfaction in working hard with friends to achieve a goal. I work hard and possess a great deal of stamina. I take immense satisfaction in being busy and productive. I can make things happen by turning thoughts into action. I want to do things now, rather than simply talk about them. I take psychological ownership of what I say I will do. I am committed to stable values such as honesty and loyalty. I have faith in the links among all things. I believe there are few coincidences and that almost every event has meaning. I have contagious enthusiasm. I am upbeat and can get others excited about what they are going to do.

Anita Przybył

Soft Skills & Business Relations

Trenerka biznesu z doświadczeniem na sali szkoleniowej od 2006 roku. Uczestniczka wielu szkoleń doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój, m.in. Szkoły Coachingu, Szkoły Trenerów Biznesu, Racjonalnej Terapii Zachowań, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych w biznesie, m.in wspiera liderów w zakresie kompetencji miękkich. W swoich szkoleniach stawia na naukę przez doświadczenie, kładąc nacisk na interaktywne, warsztatowe formy nauczania oraz intensywny trening umiejętności. Współorganizatorka i trenerka warsztatów Soft Skille Dla Programistów.

Michał Bartyzel

Soft Skills & Business Relations

Pomagam firmom IT budować partnerskie relacje z biznesem. Analitykom pomagam być doradcą nie skrybą. Deweloperom pomagam rozwiązywać problemy biznesowe, zamiast wyłącznie kodować. Zespołom pomagam poszukiwać wartości biznesowej dla ich klientów. Jestem doświadczonym programistą, architektem, analitykiem, przedsiębiorcą, konsultantem i trenerem. Wiem, że budowanie partnerskiej relacji pomiędzy biznesem i IT jest kluczowe dla tworzenia biznesowo użytecznego i technicznie pięknego oprogramowania.

Piotr Stapp

.NET / C# / Automotive

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Jakub Gutkowski

.NET / C# / Automotive

Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy. Microsoft MVP. Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Bartłomiej Wierzbiński

Security / AppSec

Pentester, programista, konsultatnt IT security, wykładowca i szkoleniowiec. Magister inżynier informatyki na Politechnice Poznańskiej oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent kursu kryptografii stosowanej Uniwersytu Stanforda. Prelegent, mentor i uczestnik wielu konferencji, projektów naukowych oraz hackathonów. Zdobywca wyróżnień na najlepsze wystąpienia konferencyjne w kategorii security. Co roku szkoli setki osób w Polsce, zarówno z tematów dotyczących technicznego bezpieczeństwa IT, jak i podstaw bezpieczeństwa dla osób nietechnicznych. Gracz HackTheBox i CaptureTheFlag. W Unshade, oprócz testów penetracyjnych, audytów socjotechnicznych, szkoleń czy audytów infrastruktury, zajmuje się tematyką związaną z audytowaniem i łamaniem haseł. Jest konstruktorem dedykowanych urządzeń do łamania haseł (cracking rig), a w drużynie Unshade - wicemistrzem największego na świecie konkursu łamania haseł - CrackMeIfYouCan w kategorii Street (na konferencji DEFCON w USA, Las Vegas, 2023 rok).

Grzegorz Kocjan

Python

11 lat z Pythonem to wspaniała przygoda, nieważne czy musiałem naprawić błąd na wczoraj, czy zaprojektować zaawansowany i wydajny system, Python nigdy mnie nie zawiódł! Uwielbiam optymalizację kodu i złożone problemy. Ostatnio interesują mnie także aspekty organizacyjne i psychologiczne w wytwarzaniu oprogramowania. Uwielbiam dzielić się swoim doświadczeniem. Świeżo upieczony tata, fan fantasy oraz sci-fi, gracz, budowniczy LEGO i wiele innych.