kogo szukamy – Gdańsk 2023

kogo szukamy

ARCHITEKTURY APLIKACJI - KRZYSZTOF BOROWA

Ścieżka Architektury Aplikacji skupia się na niezależnych od technologii aspektach związanych z projektowaniem oprogramowania. Jeśli masz doświadczenie w tej dziedzinie lub rozwiązywałaś/rozwiązywałeś interesujące problemy i chciałabyś/chciałbyś się nimi podzielić, to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Naszym celem jest zapewnienie uczestnikom tej ścieżki możliwości poszerzenia swojej wiedzy na temat różnych aspektów architektury aplikacji, takich jak mikroserwisy, monolit, komunikacja w środowisku rozproszonym, testowanie architektury, Domain-Driven Design (DDD), dokumentacja, modelowanie itp.

JAVASCRIPT - MICHAŁ MICHALCZUK, BARTOSZ CYTROWSKI

JavaScriptowy hype train się nie zatrzymuje! Jedzie ciągle bez trzymanki. Na ścieżce JavaScript nie zaciągamy hamulca, ale chcemy przyjrzeć się z pewnego dystansu gdzie ten pociąg zmierza i jak wygląda w środku.

Odetnijmy marketing produktów, bibliotek i frameworków. Skupmy się na tym jak sprawdzają się w produktach. Jak się z nimi pracuje produkcyjne? Jeśli masz okazję rozwijać produkt z użyciem Svelte, Qwik, SolidJS, Remix, Astro, Next.js z AppDir - jesteśmy bardziej niż ciekawi twojej historii jak te technologie sprawdzają się w codziennej pracy!

Pracujesz na codzień z Puppeter, Vitest, WedriverIO, a może używasz testów w Storybook - śmiało, wpadaj i opowiadaj!
Robisz tematy cross-platform z Tauri, albo chcesz się podzielić swoją nierówną walką z Electron’em zjadającym RAM 🍕? Grzejemy ci miejsce w agendzie.
Może tooling monorepo to twój konik, i zrównoleglasz wszystko i wszędzie wykorzystując NX, Turborepo, Lerne, itp.? Opisz to i wyślij CFP.
Masz inny temat zorientowany wokół node.js i web-serwerów albo frameworków fullstackowych? Może masz dobry pattern na zarządzanie kodem w Fastify 😉? Wiesz gdzie szukać linka do CFP.
tldr; Szukamy przykładów zastosowania nowych, gorących technologii. Dobrych patternów do pracy z nimi. Wzorców migracji i łączenia technologii. Chcemy pokazać ”realną” twarz tego hypetrain. Czekamy na zgłoszenia od was i do zobaczenia na konferencji!

Z kolejarskim pozdrowieniem - Michał i Bartosz.

JAVA - ZBYSZKO PAPIERSKI

Żyjesz, oddychasz i śnisz o Javie i JVM? Czy też może stawiasz pierwsze kroki w tym środowisku i jest pewna rzecz którą chcesz się podzielić? Ta ścieżka jest dla ciebie!

Java, jak i JVM przeżywają obecnie prawdziwy rozkwit. Jeśli chcesz opowiedzieć o nowinkach w języku, nie wahaj się zgłosić. Jeśli jednak bardziej cię interesuje podzielenie wiedzą z zakresu rzemiosła, ciekawych integracji bądź architektury niskopoziomowej JVM—ta ścieżka również jest dla ciebie.

Jeśli dalej masz wątpliwości, odezwij się do mnie, chętnie doradzę!

CLOUD - WOJCIECH GAWROŃSKI, PAWEŁ FIDEREK

Projektujesz i tworzysz cyfrowe rozwiązania w chmurze? Świetnie, powiedz nam JAK! Nie ma znaczenia, czy jest to publiczny SaaS, najnowszy i modny system cloud native, czy efektywna migracja systemu legacy do chmury - szukamy rzeczywistych przypadków użycia. Wszyscy wiemy z teorii (dostarczonej za pośrednictwem marketingowych stron), że chmura pozwala się nam skalować, obniżać całkowity koszt posiadania, budować szybciej i tak dalej … ale właśnie - co to oznacza w praktyce? To dlatego potrzebujemy Twojej perspektywy - opowiedz o rzeczywistym wykorzystaniu chmur publicznych (Microsoft Azure, Google Cloud, Amazon Web Services) w Twoim projekcie wraz z płynącymi z tego wadami i zaletami.

Let’s talk on any cloud aspects you went trough - IoT, AI, serverless, cloud native, DevOps or simple migrations - what is truly matter is your perspective! You’ve done that / been there? Go step further and share it