kogo szukamy – Łódź 2023

kogo szukamy

JAVASCRIPT - DOMINIKA ZAJĄC

Pracujesz na co dzień z Javascriptem i chcesz się podzielić swoją wiedzą z innymi? Bardzo serdecznie zachęcam do zgłoszeń w ramach Call for Papers ścieżki #Javascript.

Jakich tematów szukamy w tym roku?
- Ciekawych i rzeczywistych przypadków użycia z Twojej aplikacji - udało Ci się rozwiązać skomplikowany problem na produkcji? Stworzyć system bezbłędnie działający w wielkiej skali? A może właśnie zaliczyć wpadkę na prodzie, której można było uniknąć? Opowiedz nam o tym!
- Przydatnych narzędzi i integracji - wszystkiego co może usprawnić naszą codzienną pracę (opowiedz o swoich doświadczeniach i trickach, które niekoniecznie znajdziemy w każdym tutorialu)
- Prezentacji o tym jak poprawić performance aplikacji (tak, zawsze da się to zrobić nieco szybciej)
- Historii innowacyjnego podejścia do trudnych problemów lub opowieści o dobrych praktykach w codziennej pracy

Masz coś ciekawego do powiedzenia w którymś z tych obszarów? Czekamy na Twoje zgłoszenie. Stwórzmy razem świetną agendę!

ARCHITEKTURY APLIKACJI - BARTOSZ KASJANIUK

Architektura aplikacji to zagadnienie bardzo szerokie uwzględniający procesy, narzędzia, stare i nowe technologie. Dlatego też szukamy treści zarówno tych ponadczasowych, niezależnych od wykorzystywanych technologii, jak i tych które prezentują konkretne problemy, rozwiązania, narzędzia, nowinki, gdzie „high-level” to za mało i warto pokazać zawężony zakres zagadnienia. Każda prezentacja powinna poszerzać wiedzę architektoniczną, pokazując różne aspekty tworzenia systemów.

CLOUD - WOJCIECH GAWROŃSKI, PAWEŁ FIDEREK

Projektujesz i tworzysz cyfrowe rozwiązania w chmurze? Świetnie, powiedz nam JAK! Nie ma znaczenia, czy jest to publiczny SaaS, najnowszy i modny system cloud native, czy efektywna migracja systemu legacy do chmury - szukamy rzeczywistych przypadków użycia. Wszyscy wiemy z teorii (dostarczonej za pośrednictwem marketingowych stron), że chmura pozwala się nam skalować, obniżać całkowity koszt posiadania, budować szybciej i tak dalej … ale właśnie - co to oznacza w praktyce? To dlatego potrzebujemy Twojej perspektywy - opowiedz o rzeczywistym wykorzystaniu chmur publicznych (Microsoft Azure, Google Cloud, Amazon Web Services) w Twoim projekcie wraz z płynącymi z tego wadami i zaletami.

Let’s talk on any cloud aspects you went trough - IoT, AI, serverless, cloud native, DevOps or simple migrations - what is truly matter is your perspective! You’ve done that / been there? Go step further and share it

JAVA - MICHAŁ WOJTYNA

Programujesz w jednym z języków JVM, ale jednocześnie kierujesz się uniwersalnymi zasadami tworzenia dobrego kodu? Jeśli tak, to ta ścieżka jest właśnie dla Ciebie! Na ścieżkę Java poszukujemy przede wszystkim tematów związanych z najnowszymi trendami w Javie (również eksperymentalnymi), szczegółami funkcjonowania JVM oraz zadziwiającymi lub przerażającymi historiami z pola bitwy, gdzie wykorzystany był któryś z języków JVM. Równie chętnie zaakceptujemy tematy związane z software craftsmanship, architekturą lub modelowaniem w kontekście technologii JVM.

Jeśli masz wątpliwości, czy Twój temat pasuje do ścieżki Java, to śmiało skontaktuj się z nami w celu weryfikacji. Z niecierpliwością czekamy na Twoje zgłoszenie i na możliwość podzielenia się Twoją wiedzą na konferencji 4developers!