kogo szukamy – Poznań 2023

kogo szukamy

JAVASCRIPT - RADOSŁAW WOJTYSIAK

Podziel się swoim unikalnym doświadczeniem z innymi programistami na ścieżce JavaScript! Przedstaw swoje własne know-how z zakresu tworzenia aplikacji webowych. Opowiedz o nowych trendach na rynku front-endowym. Podziel się sztuczkami i ciekawostkami które wykorzystujesz podczas swojej codziennej pracy. Daj się poznać poznańskiej społeczności front-endowej!

JAVA - MIKE KOWALSKI

Każdego, kogo interesuje Java, JVM i rozwiązania wokół nich. Czekamy na przeglądy nowości, historie z życia wzięte, porady i analizy. Wcześniejsze doświadczenia konferencyjne nie są wymagane.
Przykładowe tematy:
Nowości ze świata Java/JVM - nadchodzące wydanie Java 21 będzie ich pełne!
Praktyczne zastosowania narzędzi, bibliotek i frameworków. Preferowane będą analizy konkretnych zastosowań.
Case study, napotkane problemy, historie z produkcji.
Sesje deep dive dotyczące konkretnych rozwiązań.

.NET - JAKUB GUTKOWSKI, PIOTR STAPP

Na czym zjadłeś zęby, prawdziwe lekcje z życia. Co działało i dlaczego, a co nie działało? Szukamy „war stories” a nie „wykładów na temat technologii”. Nie zawsze muszą być to historie z happy-end. Nie interesują nas buzz wordy.

ARCHITEKTURY APLIKACJI - KAMIL GRZYBEK

Języki programowania, biblioteki oraz technologie są to bardzo ważne aspekty wytwarzania oprogramowania, ale nadal to tylko narzędzia w ręku inżyniera. Na ścieżce Architektury Aplikacji skupiamy się na uniwersalnych podejściach, zasadach oraz wzorcach związanych z architekturą oprogramowania - technologia jest tylko tłem.

Motywem przewodnim tegorocznej ścieżki Architektury Aplikacji będą tematy związane z jednym z atrybutów jakościowych systemu - "Maintainability".

Co zrobiłeś, aby Twój kod i system był łatwiejszy w utrzymaniu? Jaka architektura sprzyja ewolucyjnej zmianie, a co stopuje rozwój i adaptację do zmian naszej aplikacji? Czy są sposoby na poradzenie sobie ze złożonością obecnych systemów i jeśli tak to jakie? Jak dbać o porządek w kodzie, aplikacji czy całym systemie? Podziel się swoim doświadczeniem pomagając innym w walce o jakość oprogramowania.