kogo szukamy
SOFTS SKILLS & BUSINESS REALATIONS - ANITA PRZYBYŁ
Jak co roku szukamy ciekawych, użytecznych, przetestowanych dobrych praktyk w ramach budowania skutecznych zespołów, komunikacji z zespołem i biznesem, zatrudniania i wdrażania nowych pracowników, zarządzania.
Ciekawi nas zarówno perspektywa członków zespołu jak i managementu.
Chętnie posłuchamy jak radzicie sobie z wdrażaniem ludzi, budowaniem relacji, współpracy i przywiązania do firmy w pracy zdalnej. Do tej pory niewiele było prelekcji na temat roli lidera technicznego, zatem szczególnie chętnie czekamy na takie prelekcje.
Pamiętaj, że uczestnik Twojego wystąpienia powinien wyjść z jedną praktyczną rzeczą, którą będzie mógł zastosować w swojej pracy.
ARCHITEKTURY APLIKACJI - OSKAR DUDYCZ, RADOSŁAW MAZIARKA
Ścieżka Architektura Aplikacji skupia się na przedstawieniu głównych i ponadczasowych założeń tworzenia systemów i aplikacji. Szukamy treści, które będą mogły znaleźć zastosować niezależnie od wykorzystywanej technologii czy chmury publicznej. Każda prezentacja powinna poszerzać wiedzę architektoniczną, pokazując różne aspekty tworzenia systemów.
Najważniejsze jest nie skupianie się na aspektach konkretnych technologii, ale pokazanie szerszego kontekstu w jakim powinny być używane. Przykłady oczywiście mogą używać konkretnej technologii, ale ważne, żeby były zrozumiałe i przenaszalne do analogicznych. Dobrze pokazać wady, zalety, case study na bazie własnych doświadczeń, bez ewangelizacji. Czyli nacisk jest na odpowiedzenie "dlaczego?" bardziej niż na "jak" 😉
JAVA - BARTEK KUCZYŃSKI
Czego szukamy?
Tematów „mięsnych”, głęboko technicznych, które będą poruszać mniej popularne zagadnienia. Nowości jest dużo i wszystkie będą mile widziane. Chcesz opowiedzieć o Loomie, projektach Panama czy Valhalla. Używałeś już Structured Concurrency, świetnie! Podziel się swoją opinią. A może pracujesz w niszowych segmentach JVM. Java Card, Java FX będą mile widziane.
JAVASCRIPT - MARCIN MILEWICZ
Zastosowanie JavaScript’u w obecnych czasach jest bardzo szerokie, a technologie oparte na tym języku możemy spotkać praktycznie na każdym kroku cyklu życia oprogramowania. W tym roku chcielibyśmy, aby agenda ścieżki JavaScript była także jak najbardziej zróżnicowana. Szukamy prelegentów, którzy przede wszystkim mogą podzielić się doświadczeniem w takich obszarach jak:
- Projektowanie architektury frontendowej/backendowej wykorzystującej technologie JavaScriptowe
- Wykorzystanie technologii JavaScriptowych przy budowaniu innowacyjnych rozwiązań (IoT, SmartContracts, AI itp.)
- Optymalizacja i skalowanie wydajności aplikacji frontendowych i backendowych.
- Budowanie lub wykorzystywanie narzędzi efektywnie wspomagających cykl życia oprogramowania.
- Specyficzne analizy przypadków wraz z ciekawymi i innowacyjnymi rozwiązaniami.
- Zastosowanie technologii JavaScriptowych w chmurze
- Projektowanie i implementacja skutecznych strategii testowania.
Zależy nam na tematach w których prelegenci będą mogli przedstawić przede wszystkim swoje ciekawe doświadczenie i podzielić się wiedzą z takiej perspektywy jakiej nie znajdziemy w dokumentacjach!
Pozdrawiam,
Marcin Milewicz.
.NET - JAKUB GUTKOWSKI, PIOTR STAPP
Na czym zjadłeś zęby, prawdziwe lekcje z życia. Co działało i dlaczego, a co nie działało? Szukamy „war stories” a nie „wykładów na temat technologii”. Nie zawsze muszą być to historie z happy-end. Nie interesują nas buzz wordy.