rada programowa – Wrocław 2023

rada programowa

Oskar Dudycz

Architektury Aplikacji

Od ponad 14 lat, tworzę systemy informatyczne bliskie biznesowi. Zaczynałem karierę gdy StackOverflow jeszcze nie istniał. Jestem programistą, liderem technicznym, architektem. Lubię tworzyć dobrze przemyślane systemy, narzędzia i frameworki, które są używane na produkcji i robią życie ludzi łatwiejszym. Wierzę, żę Event Sourcing, CQRS, i w ogólności, Architektury oparte na zdarzeniach są dobrymi podstawami dzięki którymi można to osiągnąć. Praca przy OSS i współdzielenie wiedzy są dla mnie dużą motywacją. Aktualnie pracuję jako DevAdvocate w Event Store pomagając w rozbudowie unikalnego produktu bazodanowego, w którym zdarzenia są obywatelem pierwszej klasy. Jestem również współmainainerem biblioteki .NET Marten, która pozwala zamienić Postgres w bazę dokumentową oraz Event Store.

Radek Maziarka

Architektury Aplikacji

Solution Architect i Engineering Manager w obszarze Azure. Pracuje przy pełnym zakresie tworzenia produktów cyfrowych - od analizy wymagań, przez architekturę i budowę systemu informatycznego, po jego utrzymanie na produkcji. Po pracy realizuje konsultacje i warsztaty dla firm oraz wspomaga technologicznie organizacje pozarządowe. Zwolennik pracy zwinnej i ciągłego samodoskonalenia. Można go złapać na blogu https://radekmaziarka.pl i Twitterze @RadekMaziarka

Marcin Milewicz

JavaScript

Programista-pasjonat od dwóch dekad, a profesjonalnie przeszło 10 lat. Jako Frontend Architect pasjonuje się w rozwiązywaniu problemów skalowalności nowoczesnych aplikacji frontendowych. Po godzinach OSS kontrybutor, Toastmaster, miłośnik podróży, gór oraz psychologii silnych stron. Regularnie występuje na scenie opowiadając nie tylko o mięsie technologicznym, ale także umiejętnościach społecznych. Silnie nastawiony na innowacje technologiczne oraz rozwój osobisty.

Bartek Kuczyński

Java

Z komputerami mam do czynienia od 4 roku życia gdy w domu pojawił się ZX Spectrum, a ja dzielnie zapisałem cały ekran literką A. Później moja droga była typowa, czyli noce zarwane przy “duuumie” i “maralu kombacie”, aż na początku liceum zacząłem się bawić w programowanie. Najpierw były to makra VB dla Excela, a później proste programy w VB. Na studiach zainteresowałem się Javą, ale “przy okazji” poznawałem FORTRANa i C. Obecnie zajmuję się psuciem kodu w projektach finansowych i szkoleniem kolejnych pokoleń użytkowników Javy.

Jakub Gutkowski

.NET

Tata, mąż, programista, geek. Założyciel devWarsztaty – bezpłatnych warsztatów dla każdego, kto chętnie uczy się i ćwiczy kunszt oprogramowania. Uwielbia bawić się nowościami, uczyć się nowych języków programowania i bibliotek, zapalony uczestnik konferencji, pasjonat poznawania nowych ludzi, zawsze chętny do pomocy. Microsoft MVP. Naprawdę wierzy, że to, co robi, zmienia świat i pomaga inny.

Piotr Stapp

.NET

Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta oraz Microsoft MVP. Korzysta z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzy w ludzi, a nie w papiery. Tworzy i projektuje oprogramowanie, a to czasem bywa trudne.

Anita Przybył

Soft Skills & Business Relations

Trener umiejętności społecznych, absolwentka psychologii, szkoły coachingu oraz zarządzania potencjałem pracowników. Uczestniczka wielu szkoleń i kursów doskonalących metody pracy z ludźmi oraz wspierających ich rozwój. Przez kilka lat odpowiadała za szkolenia pracowników w międzynarodowej korporacji. Aktualnie trener freelancer z ponad 10-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu umiejętności społecznych m.in. zarządzania zespołem, komunikacji, budowania zespołu, motywowania, asertywności. Pracuje głównie z liderami, a swoje zainteresowania tematem leadershipu rozwija prowadząc podcast Liderem być. Współorganizatorka warsztatów Soft Skille Dla Programistów, mających na celu rozwój kompetencji miękkich niezbędnych dla programistów. Wyznaje pogląd, że bycie wykwalifikowanym specjalistą to za mało, a wysoko rozwinięte kompetencje społeczne są niezbędnym elementem sukcesu ludzi i całych organizacji.