rada programowa – Katowice 2023

rada programowa

WOJCIECH DĄBROWSKI

Architektury Aplikacji

Architekt, inżynier DevOps, lider techniczny, inżynier oprogramowania - w zależności od potrzeb i kontekstu. Obecnie Cloud Architect w firmie DTiQ, gdzie kieruje zespołem odpowiedzialnym za architekturę rozwiązań chmurowych oraz strategię adaptacji chmury w organizacji.

Kieruje się zasadą, że rozwiązania techniczne to tylko środek do osiągnięcia celów biznesowych i nie powinny być traktowane przez inżynierów jako zbiór zabawek. Po latach doświadczenia myśli, że nie ma obiektywnie złych lub dobrych technologii czy rozwiązań, a wszystko zależy od sytuacji i potrzeb. Uważa, że wchodzenie w różne role w zespole i organizacji oraz branie odpowiedzialności za swoje decyzje to kluczowe rzeczy w rozwoju kompetencji technicznych i miękkich. Zaangażowany w społeczność IT w wielu inicjatywach. Lider AWS User Group, uczestnik programu AWS Community Builder.

Prywatnie miłośnik uprawiania sportów oraz podróży, dobrej kuchni i filmów.

KRZYSZTOF JENDRZYCA

JavaScript

Obecnie pomagam dowozić projekty oparte o React oraz Node.js i tworzę projekt skutecznyprogramista.pl. Chętnie zajmuję się tematami związanymi z architekturą, wprowadzaniem dobrych praktyk i standardów oraz budowaniem dobrze funkcjonujących zespołów. Wierzę w transparentną komunikację, proste rozwiązania i ciągły rozwój w małych inkrementach. To, czego się nauczyłem, weryfikuję, tworząc szkolenia oraz prezentacje i dokumentuję na blogu krzysztof.io.

DANIEL POKUSA

Java

Architekt oprogramowania, programista, a czasami nawet delivery manager z ponad 12 letnim doświadczeniem w branży IT ściśle związany z rodziną języków JVM. Na co dzień pragmatyk i zapalony zwolennik automatyzacji i efektywności, a po godzinach tata i miłośnik kawy alternatywnej oraz gdy tylko może nałogowy mówca konferencyjny na takich wydarzeniach jak 4Developers, BoilingFrogs, Confitura, SegFault, JDD, QualityExcites i inne. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. I oczywiście automatyzacja!

KAMILA GAWROŃSKA

Testerska

Kamila Gawrońska jest z wykształcenia inżynierem biomedycznym, elektronikiem i menadżerem projektów. Uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej 12-letniej działalności w świecie IT pełniła role testera oprogramowania, analityka biznesowego, UX designera, menadżera projektów oraz w roli engineering manager. Doświadczenie zdobywała w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i oraz smart city.

Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą w ramach wydarzeń branżowych. Kwestionuje status quo i prowadzi szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuje albo ją lubią, albo nienawidzą. Jak przystało na dziewczynę z politechniki, lubi piwo w towarzystwie ścisłych umysłów.