rada programowa – Katowice 2024

rada programowa

PAWEŁ FIDEREK

CLOUD & DEVOPS

Niespokojny duch, wciąż głodny wrażeń. Architekt technologii Azure, specjalista i (naprawdę nie przesadzamy) MIŁOŚNIK rozwiązań Internet of Things. Pawła możecie spotkać wszędzie tam, gdzie jest mowa o chmurze, IoT i sztucznej inteligencji w przemyśle a także…na siłowni. Prywatnie jest fanem (a jakże!) sportu, dobrego towarzystwa i krakowskich uliczek. Można go określić mianem chłopaka „do tańca i do różańca”!

MARCIN SZELIGA

MACHINE LEARNING & AI

Marcin Szeliga to freelancer zajmujący się danymi i nauczający technologii przetwarzania danych oraz uczenia maszynowego Microsoft. Posiada 30-letnie doświadczenie w dziedzinie, a od 2006 roku niezmiennie otrzymuje tytuł Microsoft Most Valuable Professional. Jest jednym z dwóch polskich MVP w dziedzinie sztucznej inteligencji. Marcin jest uznanym prelegentem na wielu europejskich konferencjach, nauczycielem akademickim oraz autorem książek i artykułów na temat platformy danych Microsoft. Ponadto, pełni funkcję członka Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Sztucznej Inteligencji w Medycynie i Stowarzyszenia Data Community Poland angażując się w rozwój dziedziny nauki o danych oraz sztucznej inteligencji.

KAMILA GAWROŃSKA

TESTING & QA

Kamila Gawrońska wykształcenia inżynier biomedyczny, elektronik i manager projektów. Uważa, że każdy jest w stanie nauczyć się wszystkiego, wystarczy tylko chcieć. W trakcie swojej 12-letniej działalności w świecie IT pełniła role testera oprogramowania, analityka biznesowego, UX designera i project managera, dziś pracuje jako Engineering Manager w Netflix. Doświadczenie zdobywała w projektach badawczych i rozwojowych z obszaru branży budowlanej, motoryzacyjnej, medycznej i smart city. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą w ramach wydarzeń branżowych. Lubi kwestionować status quo i prowadzić szermierkę słowną na argumenty poparte twardymi danymi, za co zespoły, z którymi pracuje albo ją lubią, albo nienawidzą. Jak przystało na dziewczynę z politechniki, lubi piwo w towarzystwie ścisłych umysłów oraz odpowiadać na pytania związane z IT #ToZależy – jednocześnie dbając o pogłębienie tematu oraz wartościowe odpowiedzi.

DANIEL POKUSA

JAVA

Architekt oprogramowania, programista, a czasami nawet delivery manager z ponad 12 letnim doświadczeniem w branży IT ściśle związany z rodziną języków JVM. Na co dzień pragmatyk i zapalony zwolennik automatyzacji i efektywności, a po godzinach tata i miłośnik kawy alternatywnej oraz gdy tylko może nałogowy mówca konferencyjny na takich wydarzeniach jak 4Developers, BoilingFrogs, Confitura, SegFault, JDD, QualityExcites i inne. Wierzy, że istotą wytwarzania dobrego oprogramowania jest komunikacja, współpraca i umiejętność dzielenia się wiedzą. I oczywiście automatyzacja!

KRZYSZTOF JENDRZYCA

JAVASCRIPT

Obecnie pomagam dowozić projekty oparte o React oraz Node.js i tworzę projekt skutecznyprogramista.pl. Chętnie zajmuję się tematami związanymi z architekturą, wprowadzaniem dobrych praktyk i standardów oraz budowaniem dobrze funkcjonujących zespołów. Wierzę w transparentną komunikację, proste rozwiązania i ciągły rozwój w małych inkrementach. To, czego się nauczyłem, weryfikuję, tworząc szkolenia oraz prezentacje i dokumentuję na blogu krzysztof.io.

WOJCIECH DĄBROWSKI

APPLICATION ARCHITECTURE

Architekt, inżynier DevOps, lider techniczny, inżynier oprogramowania - w zależności od potrzeb i kontekstu. Obecnie Cloud Architect w firmie DTiQ, gdzie kieruje zespołem odpowiedzialnym za architekturę rozwiązań chmurowych oraz strategię adaptacji chmury w organizacji.

Kieruje się zasadą, że rozwiązania techniczne to tylko środek do osiągnięcia celów biznesowych i nie powinny być traktowane przez inżynierów jako zbiór zabawek. Po latach doświadczenia myśli, że nie ma obiektywnie złych lub dobrych technologii czy rozwiązań, a wszystko zależy od sytuacji i potrzeb. Uważa, że wchodzenie w różne role w zespole i organizacji oraz branie odpowiedzialności za swoje decyzje to kluczowe rzeczy w rozwoju kompetencji technicznych i miękkich. Zaangażowany w społeczność IT w wielu inicjatywach. Lider AWS User Group, uczestnik programu AWS Community Builder, współorganizator konferencji Cloudyna, współtwórca bloga rozchmurzeni.pl.

Prywatnie miłośnik uprawiania sportów oraz podróży, dobrej kuchni i filmów.